E-Booki

  NOWOŚĆ

DHRUV

Dhruv Verma to agent indyjskich tajnych służb specjalnych. Jest pozbawiony uczuć, bezwzględny dla przestępców 

i nieugięty w dążeniu do celu. Jest nazywany „posłańcem śmierci” lub też "Czyścicielem". Zbieg nieoczekiwanych wydarzeń sprawia, że w zupełnie w obcym kraju znalazł się 

w sporych opałach. Gdyby nie Tara, samotna matka dwóch córek misja, z którą przybył, wisiałaby na włosku.

Pobyt w domu kobiety wraz z nią, jej dziećmi i zwierzętami sprawia, że mężczyzna odnajduje zupełnie obcą mu stronę życia.

Historia mimo małej objętości, pełna jest zawrotnej akcji, humoru, pikantnych scen erotycznych oraz zawiera w sobie przesłanie, że każdy ma prawo do marzeń oraz do życia takiego, jakiego pragnie.

Powiedz, że mnie kochasz

Ten świat nas wprost zaczaruje.
Gorąco polecam Wam tę historię ♥  (Blog Z miłości do książek - ocena 10/10)

Namaskaar, we love Bolly!

Wycieczka kulturowa, której nie wolno przegapić!  (Blog Tylko magia słowa Ocena 8/10)

Namaskaar, we love Bolly!

Antoine Aron jest architektem i samotnym ojcem. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych podejmuje pracę w Madrasie (obecnie Chennay, Tamilnad w Indiach). Niespełna roczny pobyt Antoina wraz z córeczką w Indiach oraz spotkanie z nauczycielką tańca Bharatnatyam, Prishą Raneshvar, ma wpływ na dalsze życie całej trójki. Pomimo głębokiego uczucia, dwóch tak różnych światów nie udało się połączyć. Po wielu latach ich drogi krzyżują się ponownie…

Online dostee

 Bardzo poruszająca i wzruszająca historia, która ma ponadczasowy wymiar. (Blog Kocie czytanie ocena 9/10)

Online dostee

Maya to młoda nauczycielka niemieckiego. Jest zwyczajną kobietą po trzydziestce. Na pozór wiedzie ustabilizowane życie singielki, od czasu do czasu, uwikłanej w płytkie, niewiele znaczące związki. Nic nie byłoby w jej życiu nadzwyczajnego, gdyby nie pewna niepozorna, internetowa przyjaźń z byłym uczniem, pochodzącym z Indii. Online dostee to zaskakująca, pełna wzruszeń historia o uczuciu i namiętności, które nigdy nie powinny być przywołane do rzeczywistości.

Jesteś moją muzyką

"Autorka wykreowała ciekawe postacie, które na pewno Was zainteresują. W dodatku przeciera nam się kultura hinduska i europejska - co wszystko staje się jeszcze bardziej intrygujące. " (Tylko magia słowa - ocena 8/10)

Jesteś moją muzyką

Salil Kanvar jest od lat uznaną gwiazdą indyjskiego kina. Jest też przekonany, że w jego żyłach płynie nie krew, lecz muzyka. Dopóki nie dopadło go wypalenie zawodowe uważał, że jego życie jest idealne. W poszukiwaniu utraconej pasji do muzyki wyjeżdża do Europy.

Opowieści Panchatantry cz. 2

Warto otworzyć się na nową wiedzę i udostępniać ją swoim dzieciom. ( Bajkowir - Ocena 9/10)

Opowieści Panchatantry cz. 2

Panchatantra — („pięć traktatów”) to starożytna indyjska kolekcja powiązanych ze sobą bajek zwierzęcych z morałem, cieszących się do dziś w wielu krajach dużym powodzeniem. Opowieści Panchatantry doczekały się również animowanych ekranizacji w wielu językach.
IndiaEuroStory wraz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr. 5 w Sosnowcu prezentuje po raz drugi własny przekład ośmiu bajek z samodzielnie wykonanymi ilustracjami.

Opowieści Panchatantry

To proste i łatwe w odbiorze bajki, które przekazują dziecku wartości, jakimi powinno kierować się w życiu. (Justyna Dziura Blog „Z miłości do książek”)

Opowieści Panchatantry cz. 1

Panchatantra – („pięć traktatów”) to starożytna indyjska kolekcja powiązanych ze sobą bajek zwierzęcych z morałem, cieszących się do dziś w wielu krajach dużym powodzeniem.

"Opowieści Panchatantry" doczekały się również animowanych ekranizacji w wielu językach. IndiaEuroStory wraz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr. 5 w Sosnowcu prezentuje własny przekład ośmiu bajek z samodzielnie wykonanymi ilustracjami.