Książki

"Królowa pszczół"

Ona, on i krzywy uśmiech losu...
Skylar, autorka bestsellerowych powieści, opuszcza rodzinną Anglię i przyjeżdża do Indii, by tam napisać najważniejszą w jej życiu książkę. Przypadek sprawia, że poznaje mężczyznę, który od pierwszej chwili robi na niej olbrzymie wrażenie. Ravish, człowiek z bagażem gorzkich doświadczeń, również jest zafascynowany piękną Europejką. Szybko się orientuje, że kobieta ukrywa jakąś tajemnicę, a zamiar pisania powieści nie jest jedynym powodem, dla którego zdecydowała się na pobyt w jego kraju...

„Królowa pszczół” fascynuje i porusza, przeprowadzając czytelnika przez jednocześnie bajeczne i przerażające Indie. Skrajna bieda, niesprawiedliwość społeczna i codzienne dramaty, które szczególnie dotykają tych najmłodszych – to tylko niektóre z problemów, jakie porusza autorka, przypominając, że każdy człowiek zasługuje na miłość i szacunek, bez względu na jego pochodzenie, płeć, stan posiadania, kolor skóry czy wyznanie.


" Koniecznie po nią sięgnijcie! Książka ta uczy szacunku do drugiego człowieka bez względu na wiek, stan majątku czy kolor skóry. "

Maharani Tom 2 Legat

To trzecia książka z tej autorki, którą przeczytałam z zapartym tchem i jestem zachwycona. (Blog To lubię czytać, ocena 10/10)

Maharani Tom 2 Legat

Młody maharana, Veer Daswas Khan, w przeddzień swoich osiemnastych urodzin oraz mającej nastąpić po nich oficjalnej koronacji, dowiaduje się, że nie jest synem Radży Khana, któremu poślubiona została przed dziewiętnastu laty jego matka. Widmo wojny z Mogołami, przytłaczająca odpowiedzialność, nowo zdobyta wiedza o własnym pochodzeniu i jednoczesne usiłowanie dokonania zamachu na jego życie - to wszystko doprowadza Veera do załamania i ucieczki. Czy maharana zdoła zjednoczyć swój kraj oraz pokonać wrogów pretendujących do jego korony?

Kolejna barwna opowieść o miłości, wojnie i dojrzewaniu, z historią oraz tradycjami Indii w tle.

Oblicza księżyca

Przejmująca historia, która niczym tytułowy księżyc, jest pełna różnych oblicz osobowości oraz słodko-gorzkich uczuć głównej bohaterki, Chandini. Nie tylko miłośnicy kultury indyjskiej zostaną wchłonięci przez wartką fabułę pełną przemocy, pikantnych romansów, uczuciowych uzależnień oraz różnic kulturowych. Gorąco Polecam!

Lilianna Rahman - Lily z bloga "Nieznany Dźwięk Bollywood."

http://www.nieznanydzwiek.pl/

Oblicza księżyca

Ranya Patel pochodzi z bogatej rodziny prawniczej, elit Nowego Delhi. Nie uchroniło jej to przed aranżowanym małżeństwem, które okazało się dla młodej kobiety koszmarem. W pewną burzową noc, ulegając wypadkowi, Ranya otrzymuje szansę na rozpoczęcie nowego życia. Traumatyczne przeżycia z przeszłości nie pozwalają jej jednak cieszyć się uzyskaną wolnością. Splot nieoczekiwanych okoliczności pozwala kobiecie przybrać nową tożsamość oraz walczyć o sprawiedliwość.
Oblicza księżyca to
niebanalna historia o miłości, nienawiści i zemście, niosąca ze sobą przesłanie, że odwagą i wiarą w siebie, można dokonać rzeczy z pozoru niemożliwych.

Maharani t. 1

Zakończenie mnie zabiło, z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji... (Kasia recenzuje, ocena 8/10)

Maharani Tom 1

Wojna i miłość z historią Indii w tle.

Następczyni tronu Radżputany – maharani Durgeshwari – jest kobietą nie tylko piękną i roztropną, ale też biegłą w sztukach walki. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jej los, jak każdej Hinduski, został z góry przesądzony. Wkrótce będzie musiała zmierzyć się z mężczyzną, który poprzysiągł, że – bez względu na cenę i liczbę ofiar – zdobędzie jej uległość i zapanuje nad jej niepokorną naturą.

Wojna, zemsta, szalona namiętność i pragnienie miłości, którego nic nie jest w stanie ugasić... Czy w starciu z brutalnymi i żądnymi krwi przeciwnikami piękna maharani zdoła uratować to, co dla niej najważniejsze?


Kiedy znów się spotkamy

 Czytałam z zapartym tchem i 'zjadłam' tę historię w jeden wieczór.  To naprawdę czuła, namiętna historia dwojga ludzi, którzy znaleźli swoją lepszą połowę w najmniej oczekiwanym momencie. (Rozchełstana owca - ocena 8/10)

Kiedy znów się spotkamy

Przypadek sprawił, że ich drogi się przecięły. Jedna noc sprawiła, że zostali razem na zawsze.

Mijając się wśród tłumu ludzi na zatłoczonej ulicy w jednej z europejskich stolic, Zoe i Mason jeszcze nie zdawali sobie sprawy z tego, jak silna więź ich połączy. On, zawsze elegancki, bogaty polityk, i ona, skromna tłumaczka. Czy jeden wspólnie spędzony wieczór będzie ich pierwszym i ostatnim spotkaniem w życiu? Co będą musieli poświęcić i jakich rzeczy dowiedzą się o sobie samych, zanim ich drogi ponownie się przetną? Wyrusz z Niną Nirali i bohaterami jej powieści w niezapomnianą, pełną wrażeń i wzruszeń orientalną podróż do Indii – krainy miłości.